Gyorsan
FRISSEN
C s e p p e n ő s e n

Bemutatkozás

Lantos István

Lantos István vagyok, egy dél-alföldi kis faluban Székkutason élek csodálatos feleségemmel és négy szép gyermekemmel.

A méhészettel 2012-ben ismerkedtem meg nem tervezett módon. Kereset kiegészítésként földművelés szerettem volna folytatni, ennek érdekében felvettem a kapcsolatot a közelembe lakó méhésszel (mentorom Petróczki András, akivel azóta is segítjük egymást), reménykedve abban, hogy ő tud nekem ajánlani olyan földterületet amit tudok bérelni.

Szerencsére ebben nem tudott segíteni, így utólag látom! Ő látta bennem az elszántságot a mezőgazdaság iránt, ezért azonnal invitált, hogy nézzem meg a méhészetét, ami a közelben van, és hozzá tette ez sokkal érdekesebb és szebb hivatás! Azonnal biciklire pattantunk és már azon vettem észre magam, hogy a méhekkel tele kereteket fogom a kezembe és nézegetem! Ekkor megpecsételődött a sorsom a méhészettel kapcsolatban! Ezen felbuzdulva beiratkoztam a Szegedi Tudományegyetem hódmezővásárhelyi mezőgazdasági karára egy méhészképzésre.

Itt mester fokú oktatást kaptam, köszönhető volt Sipos Gazdának!

Ennek fényében 2013 tavaszán megvettem első 10 db NB 18-as termelő családjaimat, amit még abban az évben feltornáztam 25 családra. Azóta folyamatosan fejlesztjük méhészetünket, azért hogy minél hatékonyabban, gazdaságosabban és nem utolsó sorban magasabb minőségű mézet tudjunk előállítani!

A jó minőségű fajtaméz érdekében vándorolnunk kell az ország nagy részén, amit 80 darab méhcsaláddal teszünk! Amiben nagy segítségemre van a nagyobbik fiam, akivel éjszakánként költöztetjük a méhészetet évente 5-6 alkalommal.

Lantos Gyerekek

A mézelvételben a család többi tagja játszik fontos szerepet, annak ellenére, hogy sokszor 30 fok feletti melegbe tetőtől-talpig beöltözve védőruhában dolgoznak egésznap kint a vándortanyán akár az ország távoli pontján.

 

A méz kiszerelésben, csomagolásban a feleségem támogat. Szóval nélkülük nem működne a Lantos méhészet!

Ennek érdekében hoztuk létre a Lantos Méz.hu–t, hogy ne felvásárlók és kicsomagoló cégeken keresztül  értékesítsük a mézeinket és méhészeti termékeinket a fogyasztóval, hanem közvetlenül a kistermelőtől vehesse meg bárki, kihasználva az internet adta lehetőségeit.